Jdi na obsah Jdi na menu
 


O hercích

20. 2. 2007

Datum narození: 5. 9. 1991
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Panna
Životopis:
Skandar Keynes načal svou profesionální hereckou kariéru ve hře Macbeth, kterou sehrál s Royal Shakespeare Company pro britskou televizi Channel 4. Roli získal pouhých několik měsíců poté, co se zapsal na divadelní školu v Islingtonu. Ihned po prvotním úspěchu následovala další televizní role - tentokrát si zahrál opuštěné dítě v dokumentárním dramatu Jonathana Meadea The Victorians. O několik měsíců později se objevil na divadelním pódiu v pantomimické adaptaci klasické pohádky Popelka. V roce 2001 si zahrál malého Enzoa Ferrariho v životopisném snímku Enzo Ferrari.

Roku 2005 se objevil jako malý Edmund ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Režie se ujal Andrew Adamson. Film vypráví příběh čtyřech sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. "Upřímně řečeno, mám opravdu tu nejlepší roli," říká mladý herec se svým typickým humorem. "Samozřejmě se mi hodně podobá. Je to tyran rodiny, což jsem i ve skutečnosti, a také dokáže lehce podlehnout pokušení. Edmund je černá ovce rodiny a pořád si utahuje z Lucinky (Georgii Henley). Nakonec se ale díky dobrodružství, které zažije v Narnii, změní v lepšího člověka. V jeho osobnosti dojde k velmi podstatným změnám, díky nimž si začne svých blízkých vážit.", dodává Skandar Keynes.

William Moseley


Obrazek

Datum narození:27.04.1987
Místo narození:Anglie
Znamení:Býk

William Moseley je synem anglického kameramana Petera Moseleyho. Jeho celovečerním hereckým debutem se stal film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (režie Andrew Adamson). Vedoucí castingu Pippa Hall si jej poprvé všimla během hledání hereckého obsazení televizního filmu Cider with Rosie. Tehdy roli nedostal, avšak Hall na jeho herecký talent nezapomněla a o pět let později mu nabídla roli Petra v Letopisech Narnie.

Film vypráví příběh čtyř sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Petr opouští Londýn ještě jako dítě, ale v průběhu děje se stává statečným a dospělým vůdcem, bojujícím za osvobození Narnie. "Jednoduše řečeno - když Petr prochází tou skříní, je ještě chlapec. Když z ní na konci vyleze zpět, je to muž. A když se ohlédnu zpět, uvědomuji si, že podobná proměna potkala během natáčení tohoto filmu i mě." říká William Moseley.

V roce 2002 si zahrál v televizním filmu Goodbye, Mr. Chips.

William je Petr. Získali jsme ho právě ve správném věku. Během filmu se z chlapce stane muž." Zní to sice banálně, "říká" ale podle mě je tohle hlavní důvod, proč jsme ty role dostali, ptotože se jim tolik podobáme."
Mnoho z nás si všimlo, že má stejně silnou vůli jako Petr. Doug Gresham to poznal hned, jak prvně viděl Williama na záznamu z castingu. Říká tomu "síla charakteru"
"Než William tu roli dostal,užil si svoje," vzpomíná produkční Mark Johnson. Byly to nekonečné dodatečné zkoušky, semináře a hodiny s učiteli. A William nejenže všechno vydržel, ale dostal se na vrchol...
Nouvelle photo du groupe...

WillObrazek

interviewWill s Annou

http://zuzkapevensiova.blog.cz/ více se dozvíte zde

Anna Popplewell


Datum narození:16.12.1988
Místo narození:Londýn, Anglie
Znamení:Střelec

Anna Popplewell si zahrála v celosvětově úspěšném dramatu Dívka s perlou. Debutovala již v roce 1998 v televizní adaptaci románu Frenchman's Creek. Objevila se také ve filmech The Little Vampire, S tebou i bez tebe, Mansfieldské sídlo a Prďoši.

Mezi její další televizní role patří Dirty Tricks, Love in A Cold Climate a Daniel Deronda. Anna je nejstarší ze tří sourozenců, z nichž všichni docházeli do sobotní školy herectví. Její sestra Lulu se nedávno objevila ve filmu Láska nebeská a bratr Freddie obsadil roli Michaela Darlinga v předloňské adaptaci knihy Peter Pan v režii P.J. Hogana.

Roku 2005 se objevila jako Zuzana ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Režie se ujal Andrew Adamson (Shrek, Shrek2). Film vypráví příběh čtyřech sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě.

Georgie Henley

Datum narození:12.07.1995
Místo narození:Ilkley, Anglie
Znamení:Rak


Životopis:
Georgie Henley se narodila jako Georgia Laura Henley ve městě Ilkley, které leží na severu Anglie a chodila do místního hereckého kroužku Upstagers.

Roku 2005 si zažila svůj herecký debut, když se objevila v roli Lucinky ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Režie se ujal Andrew Adamson (Shrek, Shrek2). Film vypráví příběh čtyřech sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. "Lucinka se mi v mnoha věcech podobá, takže bylo docela snadné do té role vklouznout," říká malá herečka.

Tilda Swinton

Datum narození:05.11.1961
Místo narození:Londýn, Velká Británie
Znamení:Štír


Životopis:
Pochází ze staré aristokratické rodiny; jako dcera skotského důstojníka vyrůstala v prostředí britské vysoké šlechty a byla vychovávána na nejlepších stavovských školách. Po ukončení studií sociálních a politických věd na Cambridge University nastoupila 1983 angažmá do Nuffield Theatre v Southhamptonu. O rok později se stala členkou souboru Royal Shakespeare Company, v jehož inscenaci Shakespearovy hry Oko za oko se představila rolí Julie.
Působila na mnoha významných britských scénách (Travers Theatre v Edinburghu, Royal Court, Almeida Theatre a National Theatre v Londýně), kde hrála mj. v dramatech Mika Scotta Mrtví muži, Petera Arnotta Bílá růže (1985) a Botho Strausse Turistický průvodce. 1988 slavila úspěch na jevišti Almeida Theatre jako Mozart v Puškinově tragédii Mozart a Salieri, s níž hostovala i ve Vídni a v Berlíně. Jestliže na divadle spojovala své umělecké ambice výhradně s díly avantgardních tvůrců, obdobně si počíná i ve filmu.

Prosadila se jako dvorní herečka režiséra Dereka Jarmana, v jehož výtvarně stylizovaných a homosexuálně orientovaných zpovědích, vizích a podobenstvích vytvořila plejádu různorodých ženských postav: přelétavá milenka Lena v životopisném portrétu italského malíře z přelomu 16. a 17. století Caravaggio, Panna Maria ve variaci na biblické téma Zahrada a výřečná lady Ottoline Morrellová, milenka filozofa a matematika Bertranda Russella (Michael Gough), v životopisné hříčce o rakouském filozofovi Wittgenstein. Osmiletou spolupráci s Jarmanem ukončila až jeho smrt v roce 1994.Za roli vražedné královny Isabelly ve film. adaptaci hry Christophera Marlowa Edward II. byla oceněna Volpiho pohárem na MFF v Benátkách 1991. Zatím nejnáročnější hereckou kreaci, s níž se výrazně zapsala do mezinárodního povědomí, předvedla v postavě věčně mladého básníka Orlanda, o jehož grandiózní cestě čtyřmi staletími v mužské a ženské podobě pojednává stejnojmenná film. adaptace románu Virginie Woolfové Orlando (r. S. Potterová).Poté si zahrála ve filmech Conceiving Ada a Teknolust Lynn Hershman-Leeson, Female Perversions Susan Streitfeld, Válečná zóna Tima Rotha a Possible Worlds Roberta Lepagea. V roce 2000 obsadila roli ve filmu Temná voda režisérů Davida Siegela a Scotta McGeeheea, která jí opět přinesla spoustu mezinárodních cen a tentokrát i nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka. Dále si zahrála ve filmech Adaptace Spikea Jonzeho, Adamovo tajemství Davida Mackenzieho a nadcházejícím komediálním dramatu Mikea Millse Thumbsucker. V roce 2005 si dále zahrála v dramatu Jima Jarmusche Zlomené květiny s Billem Murrayem a komiksové adaptaci Constantine s Keanu Reevesem.
V tomtéž roce se objevila v roli zlé Bílé čarodějnice Jadis ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Režie se ujal Andrew Adamson (Shrek, Shrek2). Film vypráví příběh čtyřech sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa.Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. "Patřím k těm několika málo lidem z Británie, kteří v dětství žádnou knížku o Narnii nečetli," přiznává Swinton. "Dostala jsem se k nim až ve chvíli, kdy mi Andrew Adamson nabídnul roli v tomto filmu. Seznámila jsem se s nimi tak, že jsem je četla svým šestiletým dětem. Jejich verdikt jsem brala jako zkoušku ohněm. A když se ukázalo, že se jim knihy líbí, začala jsem o tom vážně uvažovat. Ano, hrát ztělesnění všeho zla je velký úkol. Taky se můžu dočkat toho, že se ke mně budou všechny děti celý zbytek života obracet zády!", dodává herečka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář